Neboj se mě 2023

5.06.2023

Poslední květnový den jste se na Náměstí Svobody, v Pasáži Rozkvět a v Domě pánů z Lipé dozvěděli, jak to vidí nevidomí.

Řada z Vás si vyzkoušela bílé hole a speciální brýle simulující různé poruchy zraku a a zažila tak na vlastní kůži, jaké to je, nevidět.

Celým dnem Neboj se mě nás provedla naše skvělá moderátorka Kristýna Kolibová pod taktovkou Wedding DJs & Dj Schafff. Poslechli jsme si zajímavé rozhovory s lidmi, kteří žijí s tímto zdravotním postižením a dozvěděli se více o jejich každodenním životě a výzvách, kterým musí čelit. Viděli jsme ukázku práce vodicích psů a doslechli se o tom, jak probíhá jejich výchova či jak se k nim chovat. O hudební zážitek se postarala zpěvačka Anna Prášková s kytaristou Michalem Buškem a nevidomá Lucka za doprovodu jejího manžela, který hrál na harmoniku.

Velký úspěch a pozornost si získala taneční skupiny Connection group a Schola artist pod vedením Katrin Urbánkové. Jedno z vystoupení probíhalo se zavázanýma očima, kdy si tanečnice vyzkoušely, jaké to je, muset se spolehnou na své ostatní smysly.

Děkujeme vám všem, kteří jste nás v dnešním slunečném a dokonalém dni poctili svojí návštěvou a skvělým partnerům, bez kterých bychom to nezvládli, protože se skvěle postarali o náš tým a dobrovolníky:

Zlatá loď & catering 100 chutí
Kofi-Kofi
Cupcakekárna na Svoboďáku

Pořadatelé:

BRNOmycity
Vodicí pes, z. s.
Škola pro výcvik vodících psů
Dnes pomáhám
Tyfloservis

Za záštitu a milou návštěvu děkujeme panu radnímu Filip Chvátal

Chcete pomáhat?

Mnoho lidí má dobré srdce, které chce pomáhat. Jen občas neví, komu a jakým způsobem. Rády Vás propojíme.