Skip to main content

Relaxační odpoledne pro tety z Klokánku Brno

6.03.2019

Jelikož s brněnským Klokánkem spolupracujeme už delší dobu, dobře víme, jak moc si zaslouží pozornost a poděkování zaměstnanci Klokánku. Konkrétně máme na mysli tety, které se o děti starají. Každá pečuje o čtyři děti, se kterými v „bytě“ bydlí a zůstává s nimi vždy celý týden, po kterém ji vystřídá její „protiteta“ . Děti jsou tak vlastně v takové střídavé péči. V Klokánku Funguje 7 bytečků o velikosti 2+kk, které vypadají úplně jako jiné běžné domácnosti. Teta zajišťuje veškerou péči o děti i o domácnost (nakupuje, uklízí, pere, vaří). Tety, které v Klokánku pracují si zaslouží neskonalý obdiv, protože tuto práci považují spíše za smysluplné poslání a o svěřené děti pečují s opravdovou láskou, dobrotou a nekonečnou trpělivostí. Je velmi smutné a zarážející, že tato jejich nelehká a obětavá práce je finančně velice podhodnocena.

Proto jsme se rozhodly jim udělat pořádnou radost a trochu je rozmazlit. Uspořádaly jsme pro ně relaxační odpoledne, při kterém jsme jim nachystaly několik překvapení. První „stanoviště“ bylo s vizážistkou, která je nalíčila. Velké díky Kristýně Kutálkové a Pavlíně Borastero , protože ty spokojené úsměvy mluví za vše.

Dalším stanoviště bylo květinové království, které nám poskytlo Flowers by Miu. Tety si tedy vytvořily díky pár instrukcím krásné květinové boxy, které si odnesly jako dáreček domů.

Dalším místem odpočinku byl Velký gauč se stolem plným občerstvení a dárečky. Tety obdržely poukázky od společnosti Infinit do Maximusu resort na zaslouženou relaxaci a také poukázky na libovolné ošetření do estetického studia Effect. Za vynikající občerstvení děkujeme Bistru Elsner- jejich dortíky nám bylo líto sníst, ale neodolaly jsme! Další lahůdkou byly úžasné makronky od Dolce Bacio Macarons, po kterých se doslova slehla zem! Jedním z dalších dárků pro tety byly nádherné svíčky od kosmetického studia TARDONA. Díky všem, moc si toho vážíme.

Aby si tety mohly vůbec odpočinou, musely jsme se postarat o děti! O to se postarala nová členka našeho týmu Daniela s dobrovolníky z Mise naděje, kterým moc děkujeme za pomoc.

Děkujeme velmi všem partnerům, kteří nám pomohli, lidem, kteří se zapojili ( konkrétně Terce H., ona ví 🙂 a také společnosti T-shock za krásná nová trička pro náš tým!

Jestli máte chuť, podívejte se na krátké video, které nám z akce pořídil Vojta Pazdera. Velmi děkujeme za tuto krásnou vzpomínku! 🙂