Skip to main content
Fond ohrožených dětí, Klokánek Brno

Klokánek funguje jako taková sanitka první pomoci. Jsou tu umístěné děti ve věku 0-18 let. Jedná se o děti, které jsou v nouzi a nemá se o ně kdo postarat ze zdravotních, nenadálých nebo sociálních důvodů. V Klokánku můžou být maximálně po dobu jednoho roku, pak se vrací buď zpět ke své rodině nebo jsou umístěny do dětských domovů.

Záslužnou činnost tu dělají zaměstnanci. Konkrétně máme na mysli tety, které se o děti starají. Každá pečuje o čtyři děti, se kterými v „bytě“ bydlí a zůstává s nimi vždy celý týden, po kterém ji vystřídá její „protiteta“ . Děti jsou tak v takové střídavé péči.

V Klokánku Funguje 7 bytečků o velikosti 2+kk, které vypadají úplně jako jiné běžné domácnosti. Teta zajišťuje veškerou péči o děti i o domácnost (nakupuje, uklízí, pere, vaří). Tety, které v Klokánku pracují si zaslouží neskonalý obdiv, protože tuto práci považují spíše za smysluplné poslání a o svěřené děti pečují s opravdovou láskou, dobrotou a nekonečnou trpělivostí. A vědí, jak moc velkou radost jim váš dáreček udělá.

Děkujeme, že myslíte i na druhé.

Tým CTP & Dnes pomáhám