Fond ohrožených dětí, Klokánek Brno

Krásný den, v rukou držíš přání dítěte z brněnského Klokánku v Brně.

Klokánek funguje jako taková sanitka první pomoci. Jsou tu umístěné děti ve věku 0-18 let. Jedná se o děti, které jsou v nouzi a nemá se o ně kdo postarat ze zdravotních, nenadálých nebo sociálních důvodů. V Klokánku můžou být maximálně po dobu jednoho roku, pak se vrací buď zpět ke své rodině nebo jsou umístěny do dětských domovů.

Záslužnou činnost tu dělají zaměstnanci. Konkrétně máme na mysli tety, které se o děti starají. Každá pečuje o čtyři děti, se kterými v „bytě“ bydlí a zůstává s nimi vždy celý týden, po kterém ji vystřídá její „protiteta“ . Děti jsou tak v takové střídavé péči.

V Klokánku Funguje 7 bytečků o velikosti 2+kk, které vypadají úplně jako jiné běžné domácnosti. Teta zajišťuje veškerou péči o děti i o domácnost (nakupuje, uklízí, pere, vaří). Tety, které v Klokánku pracují si zaslouží neskonalý obdiv, protože tuto práci považují spíše za smysluplné poslání a o svěřené děti pečují s opravdovou láskou, dobrotou a nekonečnou trpělivostí. A vědí, jak moc velkou radost jim váš dáreček udělá.

Vysněný dárek prosím doneste vánočně zabalený na recepci nejpozději do 19. 12. 2022. My potom společně s CTP zajistíme, že vaše dárky doputují do Klokánku. Jako poděkování za vaši pomoc máme pro vás připravenou malou pozornost na recepci.

Děkujeme, že myslíte i na druhé.

Tým CTP & Dnes pomáhám

Chcete pomáhat?

Mnoho lidí má dobré srdce, které chce pomáhat. Jen občas neví, komu a jakým způsobem. Rády Vás propojíme.